Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Odrzucili wszystkich kandydatów na prezesa ciechanowskiego TBS

17.09.2008 17:49:26

Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ciechanowie (należącej do samorządu miejskiego spółki administrującej zasobami komunalnymi miasta) nadal nie ma prezesa. Konkurs na obsadę tego stanowiska, ogłoszony w połowie lipca przez Radę Nadzorczą tej firmy został wprawdzie rozstrzygnięty, ale nie zakończył się wyborem prezesa.

- Żadna z osób ubiegających się o stanowisko prezesa nie zaprezentowała się na tyle dobrze, aby przekonać nas do swej kandydatury – mówi Grzegorz Pazyrski, wiceprzewodniczący pięcioosobowej Rady Nadzorczej, która jednocześnie jest komisją konkursową.


Trzech członków tego organu spółki, powołuje prezydent miasta, który według kodeksu spółek handlowych stanowi jej jednoosobowe zgromadzenie wspólników. Dwaj pozostali członkowie to przedstawiciele załogi. 


Do konkursu stanęło sześć osób. M.in. Tadeusz Szczerkowski (były burmistrz Żuromina) i Zbigniew Bartoszko (w przeszłości m.in. starosta ciechanowski, obecnie – radny powiatowy i jednocześnie kierownik wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego). Warto dodać, że ten ostatni był już - kilka lat temu – prezesem ciechanowskiego TBS-u.  


Ze wszystkimi kandydatami członkowie komisji przeprowadzili rozmowy podczas których sprawdzali ich wiedzę na temat zarządzania nieruchomościami i pytali o pomysły na usprawnienie funkcjonowania spółki. 


W związku z zaistniałą sytuacją, we wtorek, 16 września, zbierze się Rada Nadzorcza spółki i podejmie decyzję, co robić dalej. Jak powiedział nam G. Pazyrski, w grę wchodzą dwa warianty. Pierwszy: ogłoszenie następnego konkursu. Drugi: wybór prezesa spośród osób, które chęć pokierowania spółką zgłosiły już po zamknięciu listy kandydatów biorących udział w pierwszym konkursie (a są takie osoby).  
Więcej w numerze 38 TC z 16 września 2008 r.


autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz