Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 13 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Maków Maz.: Szkoły nie zupełnie przygotowane

18.09.2008 16:05:17

Rok szkolny się rozpoczął tymczasem w wielu szkołach trwają jeszcze remonty. Urzędnicy wyjaśniają, że przeciągnęły się procedury przetargowe i zapewniają, że remonty nie będą przeszkadzały uczniom.


Starostwo na modernizację podległych mu placówek przeznaczyło w tym roku ponad milion złotych. Z tych pieniędzy wykonana zostanie termomodernizacja budynku Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej, wymiana drzwi w Zespole Szkół w Makowie, remont dachu w ZS w Różanie oraz duży remont w Centrum Kształcenia Praktycznego w Makowie.


Zdecydowanie mniej na swoje placówki  wydało w tym roku miasto. Przeprowadzono remont w Przedszkolu Nr 4 za nieco ponad 120 tys. zł., w planie jest jeszcze remont ogrodzenia przy Zespole Szkół Nr 2, od strony ulicy Warszawskiej. Miasto otrzymało na ten cel dotację w wys. 30 tys. złotych. Obecnie w tej szkole trwa modernizacja kuchni. Prace rozpoczęły się na początku wakacji ale ich zakres jest duży. Pomieszczenia kuchenne, a właściwie jedno pomieszczenie zostało gruntownie przebudowane i powiększone o szatnie i sanitariaty dla personelu. Wydzielone zostało pomieszczenie do wstępnej obróbki, oddzielnie też będzie się odbywać odbieranie i zmywanie naczyń. Kuchnia wyposażona będzie w nowoczesne urządzenia do gotowania zasilane wyłącznie energią elektryczną zgodnie z wymogami unijnymi. Modernizacja odbywa się ze środków własnych szkoły.Więcej w numerze 37 TC z 9 września 2008 r.


<

/p>

autor: ALINA MELNICKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz