Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Krzysztof Kowalski
fot. Krzysztof Kowalski

Szpitalne urodziny Profesora Wesołowskiego

23.09.2008 14:18:03

W czwartek, 11 września, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, odbyło się uroczyste wręczenie Profesorowi Stefanowi Wesołowskiemu honorowego obywatelstwa miasta.

Tytuł taki, Rada Miejska Ciechanowa, na wniosek dyrekcji i pracowników funkcjonującego w mieście szpitala, jednomyślnie nadała 28 sierpnia.  

Urodzony, w 1908 roku, we wsi Kamienica (gmina Załuski w powiecie płońskim) Stefan Jacenty Wesołowski jest znanym nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju urologiem. To on w latach 80. ubiegłego wieku, zorganizował w ciechanowskim szpitalu oddział urologiczny (który obecnie nosi jego imię).   

16 sierpnia, profesor, doskonały gawędziarz, odznaczony Krzyżem Walecznych żołnierz Armii Krajowej, człowiek niesłychanie żywotny i, mimo sędziwego wieku, tryskający humorem, rozpoczął 101 rok życia!

Na zorganizowana w szpitalu uroczystość Dostojny Jubilat przybył w towarzystwie córki Anny Wesołowskiej. Na spotkanie z żywą legendą ciechanowskiego szpitala, stawili się liczni goście: przede wszystkim współpracownicy Profesora i przedstawiciele władz. M.in. ciechanowscy rajcy z przewodniczącym rady Tomaszem Grembowiczem i parlamentarzyści: senator Janina Felińska oraz posłowie – Aleksander Sopliński i Mirosław Koźlakiewicz.


Więcej w numerze 38 TC z 16 września 2008 r.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz