Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 21 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. R. Nadaj
fot. R. Nadaj

Gąsocin na początek: Dworce PKP do remontu

23.09.2008 15:14:32

- Warszawski oddział PKP Nieruchomości będzie sukcesywnie modernizował lub remontował obiekty dworcowe, m.in. w Ciechanowie i w Mławie. Obecnie trwa remont dworca w Gąsocinie – informuje Andrzej Dudziński, rzecznik prasowy tej firmy.

Zakres działania stołecznego oddziału PKP Nieruchomości, na linii kolejowej Warszawa-Gdańsk, to odcinek od  Warszawy do Mławy. Pozostała część zarządzana jest przez oddział w Gdańsku.


- W związku z rozpoczęciem modernizacji linii kolejowej przez PKP PLK S.A,  oddział nieruchomości postanowił, że będzie sukcesywnie modernizował lub remontował obiekty dworcowe, m.in. w Ciechanowie i w Mławie – obiecuje rzecznik.


Na razie terminów nie podaje. Jedno jest pewne – prace mają zostać zakończone do organizowanych w Polsce Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. Mecze będą rozgrywane między innymi na stadionach w Warszawie i w Gdańsku. Zapewnienie kibicom i turystom sprawnej komunikacji między tymi miastami jest jednym z zadań, jakie mają zostać wykonane. Już trwa modernizacja torów. Remonty dworców rozpoczynają się lub są w planach.


Od kilku miesięcy trwa remont dworca w Gąsocinie. Obiekt o konstrukcji drewnianej, zbudowany w 1879 roku, należy do najstarszych drewnianych dworców na Mazowszu. Niewiele zresztą ich ocalało. Nic dziwnego, że dworzec ten wpisany został do rejestru zabytków.

Na zdjęciu:
Po remoncie zabytkowy dworzec w Gąsocinie odmłodniejeWięcej w numerze 38 TC z 16 września 2008 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

 • ef, 2012-01-03 14:32:08
  i co?
  Mamy rok 2012 a remont jest niedkończony, Dworzec niszczeje i nic się tam nie dzieje od chyba roku.
 • iii, 2014-07-12 14:15:06
  co dalej?
  i co dalej z dworcem?

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

  Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

 • LKS Matsogi wciąż zachwyca

  Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...

 • Europejskie Dni Pracodawców w Żurominie

  Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...