Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Porządkujemy i odnawiamy las: Podsumowanie konkursu 26 września

24.09.2008 22:03:50

Uroczyste podsumowanie IX edycji konkursu „Porządkujemy i odnawiamy las" odbędzie się w piątek, 26 września o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ciechanowie (ul. 17 Stycznia 7).

Na uroczystość zapraszamy 3—osobowe delegacje (nauczyciel plus dwójka uczniów) ze wszystkich 51 szkół i przedszkoli, które wzięły udział w konkursie.
W tym roku w naszej akcji udział wzięło 51 podmiotów z siedmiu powiatów naszej części województwa mazowieckiego: 8 przedszkoli, 22 szkoły podstawowe, 9 gimnazjów, 1 liceum, 3 zespoły szkół i placówek oświatowych (składające się z podstawówek i gimnazjów), 2 koła zainteresowań (ekologiczne i ornitologiczne), 2 specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze i 4 zespoły szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku liczba uczestników akcji była o 7 podmiotów większa niż w ubiegłym. Warto również podkreślić, że spośród wszystkich redakcji mazowieckich tygodników zaangażowanych w przedsięwzięcie, największa liczbą uczestników konkursu może pochwalić się właśnie „Tygodnik Ciechanowski".
Łącznie „nasi" uczestnicy konkursu: zebrali śmieci z prawie 4,5 tys. ha starego lasu, posadzili prawie 14,5 ha młodego lasu, i wykonali prace pielęgnacyjne na obszarze niemal 29 ha.
 W tym roku sponsor konkursu, czyli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, na nagrody pieniężne dla uczestników konkursu z naszej części Mazowsza przeznaczył 55,5 tys. zł.  Podobnie jak w roku ubiegłym, WFOŚiGW ufundował również nagrody w postaci upominków rzeczowych dla nauczycieli i leśników szczególnie zaangażowanych w organizację konkursu. Na ich zakup otrzymaliśmy 2 tys. zł.    
5 września komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli „Tygodnika Ciechanowskiego", ciechanowskiego biura WFOŚiGW oraz reprezentantów pięciu nadleśnictw, w których dzieci sprzątały śmieci, dokonała oceny prac wykonanych przez poszczególne placówki oświatowe i przyznała nagrody. Wyróżniła również 10 osób (nauczycieli i leśników) szczególnie zasłużonych w krzewienie konkursowej idei. 
Komu przypadły nagrody? O tym poinformujemy zainteresowanych 26 września na podsumowaniu konkursu. 
W tym miejscu możemy jedynie napisać, że zgodnie z naszą tradycją, I nagrodę otrzymała placówka oświatowa, która do tej pory jej nie miała (zgodnie z naszą niepisaną zasadą, I nagrodę można otrzymać tylko raz). Także wśród wyróżnionych nauczycieli i leśników są tylko takie osoby, które  jeszcze nie otrzymały nagród indywidualnych (to druga z naszych zasad).  


Relacja w numerze 40 TC z 30 września 2008 r.
 

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz