Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Piętrusy na torach

26.09.2008 09:09:00

Na mazowieckie tory wyjechały pociągi piętrowe z wagonami typu push-pull. Nowoczesne składy kupił za 254 mln zł dla Kolei Mazowieckich samorząd województwa mazowieckiego.
- Od 1 września skierowaliśmy je na najbardziej obciążone trasy m.in. do Radomia i Siedlec – mówi prezes zarządu spółki „Koleje Mazowieckie – KM”, Halina Sekita.
Obecnie Koleje Mazowieckie posiadają 26 wagonów Bombardiera, do końca listopada otrzymają kolejnych 11. Bombardiery obsługują 10 par połączeń na trasie Warszawa - Radom i dwie z Warszawy do Siedlec.
- Do końca roku na tory trafi jeszcze dziesięć czteroczłonowych pojazdów niskopodłogowych typu FLIRT. Dzięki wsparciu unijnemu w ramach RPO WM, planujemy zakup kolejnych 20 sztuk czteroczłonowych, nowoczesnych EZT-ów. Kolejnych 16 EZT-ów znalazło się na liście projektów kluczowych, które będą realizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – mówi marszałek Adam Struzik.
Pociągi są klimatyzowane, mają szerokie drzwi, na wyświetlaczach pojawia się aktualna data i godzina. Są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Składają się z trzech lub czterech wagonów. W każdym z nich zamontowane są 133 wygodne fotele.


Więcej w numerze 38 TC z 16 września 2008 r.

autor: MAŁGORZATA BARWICKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz