Tygodnik Ciechanowski

Środa, 17 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Płońsk: Prezes sądu złożyła rezygnację

28.09.2008 10:10:00

Ryszarda Stasiak, prezes Sądu Rejonowego w Płońsku, złożyła rezygnację z dotychczasowego stanowiska. Nie będzie nawet wykonywać zawodu sędziego. Przy placu 15 Sierpnia zakłada własną kancelarię notarialną.

 

Funkcję prezesa płońskiego sądu pełniła prawie przez 8 lat. Sędzią była przez 26 lat. Zrezygnowała z wykonania tego zawodu. Chce być notariuszem.
- Bardzo długo się nad tą decyzją zastanawiałam. Chcę spróbować czegoś innego w swoim życiu zawodowym. Rezygnacja z sędziowania jest też moim własnym protestem przeciwko lekceważeniu sądownictwa przez pozostałe dwie władze (ustawodawczą i wykonawczą – przypis red.). Kwestia niskich uposażeń to tylko jedna ze spraw, której nie udało się rozwiązać. Dużym problemem dla sądów będzie m.in. także to, że orzekać nie będą mogli asesorzy – wyjaśnia motywy swojej decyzji.
Rezygnację złożyła na ręce ministra sprawiedliwości. Choć jeszcze nie udzielił on odpowiedzi, zdaniem naszej rozmówczyni taka decyzja jest czystą formalnością. Także jeśli chodzi o zgodę na funkcjonowanie prywatnej kancelarii notarialnej, którą Ryszarda Stasiak zakłada przy placu 15 Sierpnia w Płońsku (we wniosku musiała wskazać lokal).
Ryszarda Stasiak była członkiem zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” (pracowała m.in. w zespole ds. poprawy funkcjonowania sądownictwa). W płońskim sądzie oprócz prezesowania pełniła funkcję przewodniczącej wydziału cywilnego.Więcej w numerze 39 TC z 23 września 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • niema ludzi niezastąpionych
    Niech pozna zalety prywatnego biznesu ktory z daleka wygląda pięknie. Tylko bez powrotu na fotelik przytulny w którym się nic nie robi tylko boki się obija i bierze się pensje z podatków ludzi cięzko pracujących. Niech nie zapomni o podatkach w Plońsku jest dosyć notariuszy. MOJA propozycja na prezesa Sądu to SĘDZiA Dąbrowski to wszystko.....PANIE MINISTRZE