Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Poświętne: Jesienny Jarmark „od pola do stołu”

01.10.2008 08:08:00

W niedzielę, 5 października, na terenie ośrodka doradztwa rolniczego „Poświętne” w Płońsku odbędzie się III Jesienny Jarmark „od pola do stołu”.

 

mpreza rozpocznie się seminarium „Tradycja na polskim stole”.
Uroczyste otwarcie Jarmarku zaplanowane jest na godz. 11.15.
W programie imprezy przewidziano m.in. prezentację gospodarstw ekologicznych, agroturystycznych, zielarskich i produkujących miód oraz kiermasz drzewek ozdobnych i owocowych (starych odmian).   
Ponadto tego dnia w „Poświętnem” zaprezentują się twórcy ludowi i lokalne zespoły taneczno-muzyczne.
Swoje stoiska doradczo-informacyjne będą też miały instytucje działające w otoczeniu rolnictwa i na co dzień współpracujące z rolnikami.
Po oficjalnym otwarciu imprezy odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursów: „AGROLIGA’2008” (na najbardziej przedsiębiorczego rolnika naszego regionu), „Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne” i „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”.
O godz. 14.00 wystąpi z pokazem kulinarnym znany z telewizyjnych programów o gotowaniu Maciej Kuroń. Jego popisy uświetnią konkurs pod wszystko mówiącym hasłem: „Wykwintne mięso w cieście”.  
Tego dnia w „Sienkiewiczówce” (czyli dworku, w którym przez kilka miesięcy mieszkał młody Henryk Sienkiewicz), będzie można obejrzeć wystawę „Ziemia Płońska oczami twórców”. Swoje obrazy i rzeźby prezentują na niej: członkowie Stowarzyszenia Twórców Ziemi Płońskiej „Art. Płona” (Zbigniew Szostak, Sławomir Zembrzuski, Zdzisław Wiśniewski, Iwona Boszko, Agnieszka Niemirska, Katarzyna Sadecka, Andrzej Lewandowski, Mieczysław Lisowski, Wiktor Naumow) oraz dwaj malarze z Plocka (Daniel Ratz i Bogdan Pietrzak).  
Jarmark organizuje „Poświętne” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płońsku.

autor: KRZYSZTOF KOWAL:SKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz