Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Opinogórski festiwal radości

01.10.2008 09:09:00

W miniony piątek Opinogóra gościła po raz jedenasty uczestników i sympatyków Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Sala konferencyjna Urzędu Gminy wypełniła się po brzegi już od wczesnych godzin rannych.

 

ak co roku przegląd obejmował twórczość literacką, plastyczną i muzyczną. Dokonania osób niepełnosprawnych we wszystkich wymienionych dziedzinach przyjmowały bardzo różnorodne i niejednokrotnie zaskakujące formy. Niepełnosprawni z radością odbierali nagrody, wyróżnienia i dyplomy. Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego powędrowała w tym roku do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej. Nagrodę Wójta Gminy otrzymała Kinga Gogacz z Kozienic. Wręczono nagrody Dyrektora GOK i dwie nagrody publiczności. Otrzymali je Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Pultusku i Zespół Szkół Specjalnych w Płońsku. Wręczono również wiele innych nagród.
Po raz pierwszy imprezie towarzyszyło wydanie tomiku poezji osób niepełnosprawnych „Refleksje” (dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego). W wydawnictwie tym znalazły się wiersze nagrodzone i wyróżnione w 11 edycjach minionych przeglądów. Publiczność jak zawsze dopisała. Rodziny i opiekunowie niepełnosprawnych artystów, mieszkańcy i zaproszeni goście. Organizatorem ATAN-u  2008 był Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze i Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, władze powiatowe i miejskie Ciechanowa oraz wójt Gminy Opinogóra. Jednakże zdecydowany ciężar organizacji ponieśli sponsorzy, dzięki którym ta impreza mogła się po raz kolejny odbyć.


Więcej w numerze 40 TC z 30 września 2008 r.

autor: EWA STANGRODZKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...