Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 17 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Przasnysz: Bezdomny zaatakował nożem

01.10.2008 10:10:00

23 września ok. godz. 16.30 w Przasnyszu przy ul. Leszno nieznany mężczyzna wtargnął do cudzego mieszkania i zaatakował lokatorów nożem. Kobieta doznała licznych ran ciętych prawej dłoni, a jej mąż – rany ciętej szyi.

 

Poszkodowana zawiadomiła o napaści policję. Szybko udało się zatrzymać podejrzanego. Okazało się, że jest nim 41-letni bezdomny z Przasnysza.
- Bezdomny wszedł na posesję starszego małżeństwa. Choć był tu po raz pierwszy, od początku zachowywał się agresywnie. Miał w ręku kołek. Kobiecie groził, że ją zabije. Mężczyźnie przystawił do szyi nóż, a następnie go zranił. Kobieta broniąc się schwyciła za nóż, dlatego też została ranna - informuje Małgorzata Bieńkowska, rzecznik prasowy przasnyskiej komendy policji.
Jak twierdzi rzecznik Bieńkowska, nie wiadomo dlaczego mężczyzna był taki agresywny. Niczego nie chciał on od napadniętych. Po zatrzymaniu trafił na oddział psychiatryczny przasnyskiego szpitala.
Z policyjnego meldunku można wyczytać, że bezdomny przebywał w ośrodku Markot w Turowie kolo Przasnysza. Kierownik tej placówki, Róża Drężek, wyjaśnia że 41-latek był w tej placówce na 2-3 dni przed napaścią na małżeństwo.
Mężczyźnie postawiono 3 zarzuty – uszkodzenia ciała, stosowania gróźb karalnych i naruszenia miru domowego.


Więcej w numerze 30 Tc z 30 września 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz