Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Groźba strajku w ciechanowskim szpitalu oddala się

02.10.2008 08:08:00

Dyrektor ciechanowskiego szpitala Zbigniew Trzeciak przyjął strategię odwlekania sprawy podwyżki dla ponad 500 pracowników tej placówki.

 – Rozmowy na ten temat realnie są możliwe dopiero po 1 stycznia 2009 roku – tłumaczy jego rzeczniczka. Związek Zawodowy Pracowników Medycznych, nie chcąc stawiać sprawy na ostrzu noża, proponuje powołanie negocjatora.

 - Na zorganizowanym w poprzedni poniedziałek spotkaniu z dyrekcją szpitala liczyliśmy na konkrety. Przeliczyliśmy się, bo dyrektor ich nie przestawił. Nasze żądania płacowe nadal są aktualne. Strajk odsuwa się w czasie, ale nadal bierzemy go pod uwagę. Zanim do niego dojdzie, liczymy na pomoc ze strony negocjatora. Chcemy, żeby była nim senator Janina Fetlińska – wyjaśnia Krzysztof Malinowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Medycznych w ciechanowskim szpitalu.

Dodaje, że jeśli dyrektor Trzeciak nie zakwestionuje kandydatury negocjatora, rozmowy z jego udziałem powinny rozpocząć się w najbliższych dniach.

- A co jeśli z negocjacji nic nie wyjdzie? – zapytaliśmy.

- Wtedy zorganizujemy najpierw 2-godzinny strajk ostrzegawczy, a potem rozpoczniemy strajk generalny – zapowiada przewodniczący.

Więcej w numerze 39 TC z 23 września 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz