Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Ciechanowskie TBS ma prezesa

02.10.2008 09:12:31

25 września Rada Nadzorcza Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ciechanowie (należącej do samorządu miejskiego spółki administrującej zasobami komunalnymi miasta) postanowiła powołać – z dniem 1 października 2008 r. - na stanowisko prezesa tej firmy Tadeusza Bochnię.

 

TBS prezesa nie miał od czerwca tego roku, gdy Rada Nadzorcza nie przedłużyła umowy o pracę z Jackiem Szymakiem.

Konkurs na obsadę tego stanowiska, ogłoszony w połowie lipca przez pięcioosobową Radę Nadzorczą tej firmy został wprawdzie rozstrzygnięty, ale nie zakończył się wyborem prezesa.

Choć o posadę prezesa ubiegało się aż sześcioro kandydatów, żadna z nich nie zaprezentowała się na tyle dobrze, aby przekonać do swej kandydatury członków Rady Nadzorczej, która jednocześnie była komisją konkursową.

Dla jasności warto wspomnieć, że trzech członków tego organu spółki, powołuje prezydent miasta, który według kodeksu spółek handlowych stanowi jej jednoosobowe zgromadzenie wspólników. Dwaj pozostali członkowie to przedstawiciele załogi.  

Przez pewien czas rada rozważała rozpisanie nowego konkursu, ale ostatecznie zdecydowała się na powołanie na szefa spółki człowieka, który w konkursie nie brał udziału, ale doskonale zna TBS.
Więcej w numerze 40 TC z 30 września 2008 r.

autor: KRZYSZTOF KOWAL:SKI

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • iga, 2009-10-07 11:21:00
    CUD BUDOWLANY
    I znowu powstanie tanim kosztem budynek ,ktory z zewnatrz ladny dla oka ,a w srodku po 2 latach bedzie sie walil .