Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Bolesłwa Prus
fot. Bolesłwa Prus

W Akademii Humanistycznej: „Gaudeamus” po raz piętnasty

06.10.2008 09:00:00

W Auditorium Maximum Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku 4 października rozbrzmiało pełne życia „Gaudeamus”, po raz trzeci w Akademii, po raz piętnasty w pułtusko-ciechanowskiej uczelni, do 2006 r. noszącej nazwę Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Doceniając jej dokonania i znaczenie w regionie i kraju, dalszych sukcesów życzył Jerzy Duszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
O działalności uczelni w minionym roku akademickim opowiedział jej rektor prof. dr hab. Adam Koseski. Po immatrykulacji, wręczeniu dyplomów ukończenia najlepszym studentom i promocji doktorskich, wystąpieniu przewodniczącego samorządu i wręczeniu statuetek ATENA, wykład inauguracyjny w roku Zbigniewa Herberta poświęcony temu poecie wygłosił prof. dr hab. Andrzej Lam, znawca literatury współczesnej. Uroczystość poprzedziła msza św. w bazylice, a wieczorem w kościele św. Józefa odbył się koncert orkiestry smyczkowej „Harmonia Nobile” z Ukrainy pod dyrekcją Władysława Chanasa.

Więcej w numerze 42 TC z 14 października 2008 r.

 

autor: IZABELA KOBA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz