Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 20 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. S. Żagiel
fot. S. Żagiel

Wioska z internetem

07.10.2008 08:00:00

Przy komputerach zasiadły Daria Radecka, Julita Matuszewska i Klaudia Ołdakowska. Są uczennicami klas trzecich Szkoły Podstawowej w Gołyminie, lekcje kończą dość wcześnie, więc mają trochę czasu na „zmaganie” się z komputerami i „buszowanie” w internecie.

Daria dojeżdża z Osieka, więc i tak czeka na autobus. Najlepiej poczekać właśnie w Gminnym Centrum Kształcenia na Odległość na Wsi, mieszczącym się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, a więc tuż przy szkole.
Opiekunka placówki, nazywanej w Gołyminie „Wioską Internetową”, Katarzyna Borkowska zachęca wszystkich do korzystania z komputerów, do uczenia się stosowania tych nieodzownych dziś „narzędzi”. Bardzo serdecznie traktuje zwłaszcza dzieci, które nie mają kompleksów i „łapią” w mig podstawy informatyki. W centrum, zafundowanym gminie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej,  jest dziesięć powszechnie dostępnych komputerów.
- Centrum jest placówką służącą przede wszystkim kształceniu i samokształceniu  - informuje Katarzyna Borowska. - Dysponujemy różnymi programami komputerowymi, kompendiami i pomocami dydaktycznymi, z których każdy może skorzystać.
I mieszkańcy gminy korzystają. Uczą się np. języka angielskiego i niemieckiego. Nie da się jednak ukryć, że dorośli podchodzą do komputerów z pełną rezerwą, mimo iż Borkowska stara się na różne sposoby przełamywać opory. Natomiast uczniowie bez oporów wykorzystują internet do poszukiwania niezbędnej wiedzy. Choć oczywiście wykorzystują je również do różnego rodzaju zabaw, jak to dzieci.


Na zdjęciu:

Najczęściej odwiedzają placówkę dzieci z pobliskiej szkoły

Więcej w numerze 40 TC z 30 września 2008 r.

autor: STEFAN ŻAGIEL

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz