Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 21 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Muzeum Szlachty Mazowieckiej
fot. Muzeum Szlachty Mazowieckiej

Jan Korzybski otrzymał nagrodę im. Roberta Bartołda

07.10.2008 09:00:00

Regionalista Jan Korzybski otrzymał nagrodę im. Roberta Bartołda za działalność na rzecz Ziemi Ciechanowskiej – wydawniczą, przewodnicką, społeczną, promocję turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży i dorosłych.

W sobotę 20 września odbyła się uroczystość wręczenia I edycji nagrody im. Roberta Bartołda, ustanowionej z inicjatywy ciechanowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Kapituła nagrody składająca się m.in. z przedstawicieli oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego, Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego i Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej przyznała nagrodę honorową - statuetkę Janowi Korzybskiemu. Otrzymał ją za szeroko pojętą działalność na rzecz Ziemi Ciechanowskiej – wydawniczą, przewodnicką, społeczną, związaną z opieką nad miejscami pamięci narodowej i zabytkami, promocję turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży i dorosłych.
Uroczystość miała miejsce w Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Przybyli na nią przedstawiciele władz miasta, starostwa, towarzystw, które wnioskowały o przyznanie nagrody, członkowie rodzin Jubilata i Roberta Bartołda, przyjaciele i znajomi. Zabierając głos podkreślali głębokie zaangażowanie pana Jana w działalność na rzecz Ziemi Ciechanowskiej, jako wieloletniego współtowarzysza Roberta Bartołda, potem spadkobiercy jego działań.
Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaki okolicznościowej „50 lat w PTTK” przyznanej przez zarząd oddziału z okazji obchodzonego niedawno jubileuszu 50–lecia  oddziału.

Na zdjęciu:

Nagrodę Janowi Korzybskiemu wręcza Jerzy Pełka, prezes ciechanowskiego odmiału Polskiego Towarzystwa Historycznego

TC nr 40 z 30 września 2008 r.

autor: EWA STANGRODZKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz