Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

LG Electronics: Porozumienie zamiast strajku

07.10.2008 10:00:00

Dosłownie za pięć dwunasta Zarząd LG Electronics w Mławie oraz Międzyzakładowa Komisja NSZZ “Solidarność” zawarły porozumienie kończące długotrwały spór zbiorowy obejmujący negocjacje, mediacje i procedurę przed Komisją Dialogu Społecznego przy Wojewodzie Mazowieckim.

25 września, a więc na dzień przed zapowiedzianym bezterminowym strajkiem doszło do spotkania w cztery oczy między prezesem Seog Ho No i Edwardem Judziakiem przewodniczącym związku. Po krótkich negocjacjach strony ustaliły warunki płacowe w firmie. I tak: wszyscy pracownicy firmy otrzymali 8 % podwyżki liczonej od czerwca, ponadto firma wypłaci wszystkim zatrudnionym jednorazową premię w wysokości 500 zł. W tym sporze zarówno związek, jak i Zarząd LG wykazali słoność do kompromisu, co najprawdopodobniej uchroniło ten zakład przed zamknięciem, gdyby doszło do długotrwałego przerwania pracy. Już od dawna mówi się o możliwości przeniesienia produkcji do Kobierzyc po Wrocławiem, gdzie znajduje się druga fabryka LG Electronics zajmująca się tym samym asortymentem. Kobierzycki zakład ma zdecydowanie korzystniejsze położenie, posiadając bezpośredni dostęp do europejskiej sieci autostrad oraz do wrocławskiego lotniska lotniska.
 “Solidarność:” nie uzyskała żądanych 15 % podwyżki, ale wzrost wynagrodzeń o 8% w obecnej sytuacji rynkowej należy uznać za sukces. Trzeba także pochwalić Zarząd za elastyczność, bowiem na początku negocjacji firma oferowała 5% podwyżkę powołując się na ogromną konkurencję na rynku telewizorów oraz spadające ceny w tym segmencie rynku.


Więcej w numerze 40 TC z 30 września 2008 r.

autor: WIESŁAW HAGEDORNY

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz