Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. S.Żagiel
fot. S.Żagiel

Ruszyła budowa obwodnicy Raciąża

08.10.2008 08:00:00

Rozpoczęła się długo wyczekiwana przez władze i mieszkańców Raciąża budowa obwodnicy tego miasta – części drogi krajowej nr 60.

Inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Warszawa zawarł 11 sierpnia umowę na wykonanie całości prac ze spółką Budimex Dromex – na kwotę 64,5 mln zł. Obejmuje ona wykonanie odcinka jedni okalającej miasto po jego południowej granicy, a także wiaduktu nad torami. Będzie też wiadukt na drodze wiodącej do Płońska – nad obwodnicą.
21 sierpnia GDDKiA przekazała wykonawcy teren budowy, 28 sierpnia założono dziennik budowy, w połowie września rozpoczęły się pierwsze prace. Na razie trwają roboty ziemne, zdejmowana jest warstwa humusu, wyznaczana przyszła jezdnia. Na wylocie w kierunku Glinojecka obwodnica łączyć się będzie z dotychczasową jezdnią tuż za drogowskazem z nazwą wsi Sierakowo. 25 września drogowcy przenieśli zabytkową kapliczkę z 1904 roku poza przyszłą trasę i nawet ją odnowili.
Zakończenie budowy ma nastąpić za 18 miesięcy, dokładnie: 11 lutego 2010 roku.
- Jesteśmy zadowoleni z rozpoczęcia tej oczekiwanej inwestycji – mówi burmistrz Raciąża Janusz Sadowski. - Już sam fakt rozpoczęcia budowy obwodnicy sprawia, że interesują się miastem potencjalni inwestorzy, chcący tworzyć tu własne firmy.
Z nadzieją patrzą na budowę raciążanie mieszkający przy miejskim odcinku drogi nr 60, których domy wibrują „w rytm” przejeżdżających bez przerwy ciężkich samochodów. Niewątpliwie kłopot będą mieli mieszkańcy podraciąskich wiosek – z dojazdami do pól i miasta. Wibracje dotkną dom w Sierakowie, w którego bezpośrednim sąsiedztwie .przebiegać będzie obwodnica – tyle że najpewniej nie będzie tu ograniczenia prędkości do 40 km na godzinę.


Na zdjęciu:
Na razie wykonywane są roboty ziemne

TC nr 40 z 30 września 2008 r.
 

autor: STEFAN ŻAGIEL

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz