Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Autor
fot. Autor

Prawo do wy(godnego) życia

09.10.2008 11:00:00

Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk jest byłym oficerem i nie brakuje mu zdecydowania. Stawia sprawę jasno: na działce przy bloku nr 13 powstanie nowy blok socjalny. Mieszkańcy odpowiadają: nigdy w życiu, bo tu nie ma miejsca.

Poruszymy niebo i ziemie, dotrzemy nawet do redaktor Jaworowicz. Docierajcie, gdzie chcecie, poruszajcie bryłę świata, a tu i tak wkrótce powstanie blok socjalny tak jak na Zawodziu. W tle tego protestu pojawiają się “socjalsi” , ich wszyscy się boją i mają ich dość.
Spór mieszkańców bloku przy ul. Szosa Ciechanowska  nr 13 w Przasnyszu z władzami miasta mimo zdecydowanych deklaracji nie jest ani wyjątkowo ostry, ani szczególnie nietypowy. Pokazuje jednak jak trudno pogodzić interesy rożnych  grup obywateli, którzy chcą godnie lub wygodnie żyć. Problem jest uniwersalny, ale w Przasnyszu przybrał na sile i stał się widoczny. Względnie zamożna część społeczeństwa nie chce, aby “odrażający, brudni, źli” mącili jej spokój. Reporter po zapoznaniu się ze sprawą nie wyrobił sobie jednoznacznej opinii, kto w tym sporze ma racje. Prześledźmy więc wspólnie jak trudna droga prowadzi do kompromisu, a o “wyrok” poprosimy Czytelników.

Na zdjęciu:

Na małej działce w odległości 13.7 m od tego budynku powstanie blok socjalny dla 18 rodzin

Więcej w numerze 40 TC z 7 października 2008 r.,

autor: WIESŁAW HAGEDORNY

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz