Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 22 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Powiat Płoński

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Burmistrz pozwany o mobbing

24.09.2008 15:31:01

Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik został pozwany przez jedną ze swoich urzędniczek o to, że nie zapobiegł mobbingowi, jakiego doświadczyła, a nawet sam brał w nim udział. Domaga się ona z tego powodu 20 tys. zł odszkodowania.

To pierwsza taka sprawa w płońskim urzędzie. Nic dziwnego, że budzi ona żywe zainteresowanie.
Pozew złożyła Maria Szcześniewska, pracownik biura obsługi Rady Miejskiej. 10 września powiedziała ona przed ciechanowskim sądem, że praktyki mobbingowe rozpoczęły się mniej więcej rok temu. Zeznała, że burmistrz domagał się, żeby donosiła na radnych, a nawet nagrywała to o czym mówią. – Odmówiłam donoszenia i nagrywania – stwierdziła pracownica.
„W niedługim czasie po tej odmowie w Urzędzie Miejskim został wprowadzony nowy regulamin organizacyjny według którego zajmowane przez Marię Szcześniewską stanowisko kierownika biura Rady Miejskiej zostało zlikwidowane. Nowy regulamin wprowadzał zmianę polegającą na włączeniu tej komórki do wydziału administracji i nadzoru(...). W okresie, gdy M. Szcześniewska pracowała w Straży Miejskiej, nastąpiła kolejna zmiana regulaminu organizacyjnego i ponownie zostało powołane stanowisko kierownika biura Rady. Obowiązki te pełni sekretarz miasta Andrzej Kamasa” – czytamy w uzasadnieniu pozwu.

Więcej w numerze 40 TC z 7 października 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz