Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 22 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Powiat Płoński

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Burmistrz, jego żona i miejski urzędnik na ławie oskarżonych

14.10.2008 10:00:00

16 października, przed sierpeckim sądem staną burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, jego żona i kierownik gospodarstwa pomocniczego Urzędu Miejskiego. Temu pierwszemu, przypomnijmy, płocka prokuratura przedstawiła 8 zarzutów, w tym jeden o charakterze korupcyjnym.
Większość zarzutów skierowanym przeciwko burmistrzowi dotyczy przekroczenia przez niego uprawnień. Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Płocku Andrzej Pietrasik miał wydać polecenie zapłacenia z miejskiej kasy za publikację jego noty biograficznej w wydawnictwie „Who is Who” (zleconej, gdy jeszcze nie pełnił funkcji burmistrza) oraz polecić członkom komisji przetargowej dokonania wyboru konkretnej oferty na zarządzanie miejskim targowiskiem. Pozostałe zarzuty dotyczą m.in. przekroczenia ustawy o pracownikach samorządowych, co miało polegać na wypowiedzeniu warunków płacy i pracy kilku miejskim urzędnikom – ze szkodą dla tych osób i dla interesu publicznego, wydania polecenia kierownikowi Gospodarstwa Pomocniczego wysłania dwóch robotników do pracy na prywatnej posesji burmistrza i jego żony i przyjęcia korzyści materialnej w wysokości 4 tys. zł, w zamian za obietnicę pracy w ratuszu.
Żonie burmistrza prokuratura postawiła zarzut utrudniania postępowania karnego. W ocenie prowadzących śledztwo, składając zlecenie, dotyczące wykonywania prac porządkowych na prywatnej posesji, nakłaniała ona kierownika gospodarstwa pomocniczego do przyjęcia i zatwierdzenia tego dokumentu ze wsteczną datą.
Janusz S., kierownik gospodarstwa pomocniczego przy urzędzie miejskim, usłyszał dwa zarzuty. Zdaniem prokuratury dał się nakłonić Mieczysławie P. do przyjęcia zlecenia ze wsteczną datą, czym utrudnił prowadzone postępowanie karne. Zarzucono mu ponadto składanie fałszywych zeznań.


Więcej w numerze 42 TC z 14 października 2008 r

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz