Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Płońsk: Termin budowy obwodnicy zagrożony

17.10.2008 10:00:00

Tylko 1,5 miesiąca zostało do planowanego zakończenia budowy obwodnicy Płońska – największej inwestycji drogowej na północnym Mazowszu w ostatnich latach. Pracę idą sprawnie, ale wykonawcy trudno będzie dotrzymać terminu.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała wykonawcy teren budowy na jesieni ub. roku. Firma TEERAG-ASDAG Polska zobowiązała się wykonać zadanie w ciągu 12 miesięcy.
Kierownik projektu Paweł Kraszewski z GDDKiA zaawansowanie robót na koniec września br. ocenia na ponad 80 procent. Jego zdaniem roboty przebiegają sprawnie. Pomimo tego mogą być trudności z dotrzymaniem przez wykonawcę terminu zakończenia inwestycji. Jest mało realne, żeby w całości została ona oddana do użytku do końca listopada br., tak jak przewiduje to umowa z wykonawcą.  
Przypomnijmy, inwestycja obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 7 na długości 4,7 km – od ogródków działkowych na wysokości wlotu w ul. Grunwaldzką do wiaduktu w Siedlinie. Inwestycja ma kosztować ponad 175 mln zł.
Płońska inwestycja ma krótki okres realizacji, dlatego ciężko będzie go dotrzymać. Wcześniej wykonawca miał pewne trudności z wodą deszczową. Teren budowy był grząski, co spowalniało tempo prowadzonych prac.
Zdaniem Pawła Kraszewskiego, większych trudności obecnie na placu budowy nie ma. Wykonawca ściga się jednak z czasem. Najbardziej realny wariant jest taki, że do końca listopada otwarta zostanie główna nitka zmodernizowanej trasy nr 7 wokół Płońska. Pozostałe roboty (m.in. zjazdy z głównej trasy, wiadukty) dokończone zostaną w późniejszym terminie. Kiedy? Tego dokładnie nie da się określić. Będzie to zależało od pogody. Jeśli będzie ona dopisywała, inwestycja może zostać zakończona w ciągu ok. 2 miesięcy. Pesymistyczny wariant, związany z wyjątkowo niesprzyjającą pogodą, termin zakończenia zadania przesuwa do wiosny przyszłego roku.


Więcej w numerze  42 TC z 14 października 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz