Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 23 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. A.Melnicka
fot. A.Melnicka

Maków Maz.: Sztandar dla policji

18.10.2008 08:00:00

Przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu makowskiego podpisali deklarację w sprawie ufundowania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji.

W dokumencie czytamy: (…) Zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego, to jedno z najistotniejszych zadań stojących przed organami samorządowymi. Znaczący udział i kluczową rolę w jego realizacji spełniają funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Uczestnicząc w życiu społeczności lokalnej oraz wypełniając, często z narażeniem swojego życia służbowe powinności niejednokrotnie dowiedli, że można na nich liczyć w potrzebie. (…) Sztandar będzie zewnętrznym symbolem, oznaką tożsamości i więzi policjantów z mieszkańcami.
Wykonanie sztandaru po akceptacji projektu przez Ministra Spraw Wewnętrznych zostanie powierzone specjalizującym się w tym zakresie zakonnicom w Przasnyszu lub Zatorach. Dokładny koszt nie jest jeszcze znany, fundatorzy zakładają, że nie przekroczy kwoty 10 tys. złotych.
Deklarację uroczyście przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji Mirosławowi Krysiakowi przewodniczący Rady Powiatu Roman Zakrzewski w obecności starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły oraz  wójtów i burmistrzów.Na zdjęciu:
Deklarację ufundowania sztandaru wręczył M. Krysiakowi Roman Zakrzewski w obecności starosty Zbigniewa Deptuły.


Więcej w numerze 42 TC z 14 października 2008 r.

autor: ALINA MELNICKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...