Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Nowy budynek TBS

18.10.2008 09:00:00

Firma Ciechbud z Działdowa wybuduje w Ciechanowie przy ul. Andersa nowy budynek mieszkalny Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przedsiębiorstwo to zostało wybrane przez komisję przetargową sposób 8 firm ubiegających się o realizację tej inwestycji.

Budynek zostanie wybudowany na działce położonej pomiędzy ulicami: Mościckiego, Andersa i Witosa (osiedle księcia Konrada). Będzie miał 69 mieszkań, 7 lokali użytkowych i 8 garaży.
Umowę z firmą budowlaną TBS ma podpisać w najbliższych dniach. Roboty przy budowie mają rozpocząć się jeszcze w tym roku –  pod koniec października lub w pierwszych dniach listopada. Cykl inwestycyjny zaplanowany jest na 18 miesięcy. Oznacza to, że zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2010 rok.
- Ciechbud za wybudowania metra kwadratowego lokalu mieszkalnego weźmie 2.920 zł. Ale cena, jaką będą musieli zapłacić za mieszkanie w bloku lokatorzy, będzie wyższa o kilkaset złotych. Bo cena wykonawcy budynku jest najistotniejszym elementem ceny mieszkania, ale nie jedynym. Trzeba bowiem doliczyć do niej jeszcze cenę działki, projektu i nadzoru inwestorskiego, a w tym przypadku jeszcze koszt przeniesienia linii energetycznej. Cena dla lokatorów nie powinna jednak przekroczyć granicy 3,450 – 3,500 zł za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego – mówi Tadeusz Bochnia, prezes TBS.
Wstępnej rezerwacji lokali mieszkalnych w nowym budynku dokonało 55 rodzin.

Więcej w numerze 42 TC z 14 października 2008 r.

autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz