Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Powiat Ciechanów

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Dlaczego starosta nie ogłasza konkursu na dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie?

25.10.2008 08:00:00

1 marca 2008 r. pełniący funkcję dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie Zbigniew Kaflowski, przeszedł na emeryturę. Starosta ciechanowski Sławomir Morawski zapowiedział, że nowy dyrektor powołany zostanie w drodze konkursu.

Do czasu wyłonienia dyrektora, pełnienie jego obowiązków, starosta powierzył pracującej w tej instytucji na stanowisku zastępcy dyrektora Elżbiecie Latko.
E. Latko jest znaną działaczką samorządową. Od prawie półtora roku radną miejską — przewodniczącą Komisji Spraw Społecznych i Obywatelskich Rady Miejskiej Ciechanowa. Mandat zdobyła startując z listy PSL – tej samej partii, której członkiem jest starosta. W PUP pracuje od półtora roku. Wcześniej była zatrudniona m.in. w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Ciechanowie.
O przyczyny zwłoki w ogłoszeniu konkursu i jego termin, zapytał starostę - na sesji Rady Powiatu, która odbyła się 29 września -  opozycyjny radny Stanisław Tyszkiewicz.
Wywołany do tablicy starosta poinformował radnego, że odpowiedzi na to pytanie udzieli na piśmie w przewidzianym przepisami prawa terminie 30 dni.
Nie czekając na napisanie oficjalnego pisma z odpowiedzą na powyższe pytanie, poprosiliśmy starostę o udzielenie odpowiedzi na to pytanie Czytelnikom „TC”.
- Jak wiadomo, po przejściu pana Kafkowskiego na emeryturę, pełnienie obowiązków dyrektora PUP, powierzyłem pani Latko. W przypadku tej instytucji, przepisy nie określają, na jaki okres można powierzyć pełnienie obowiązków. Tak jak to robią w przypadku p.o. dyrektora szkoły, gdzie mówi się, że wskazana osoba nie może pełnić tej funkcji dłużej niż pół roku. Ponieważ w mojej ocenie pani Latko dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków, nie śpieszę się z rozpisaniem konkursu. Ale prawdopodobnie niebawem to zrobię. Kiedy? W niedługim czasie – powiedział nam Sł. Morawski.  

TC 43 z 21 października 2008 r.
 

autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz