Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

O MKS Ciechanów, szkoleniu młodzieży, Wietnamie...

27.10.2008 08:25:22

Rozmowa z Jerzym Masztalerem, nowym trenerem koordynatorem MKS Ciechanów

* Na pewno kibice są ciekawi, jaką dokładnie funkcję będzie pan pełnił, w  ciechanowskim klubie ?
- Na dziś w porozumieniu z prezesem klubu panem Tomaszem Zabielskim, ustaliliśmy, że zajmę się  koordynacją organizowanej tutaj szkółki piłkarskiej. Będę się spotykał z młodymi trenerami, którzy mają ją prowadzić. Musimy ustalić kryteria i wypracować wspólnie model szkolenia grup młodzieżowych.


* Czy będzie prowadził pan również zajęcia z pierwszym zespołem?
- Pierwszego zespołu na razie nie zamierzam prowadzić. A to z tej prostej przyczyny, że mój stan zdrowia na razie na to nie pozwala. Ale nie będę się uchylał o udzieleniu wskazówek jeśli zostanę poproszony. Ze względu na obecność w MKS paru piłkarzy, których kiedyś trenowałem, a także pozytywne wrażenie jakie wywarło spotkanie z  prezesem  Zabielskim  i innymi członkami Zarządu zdecydowałem się   pomagać merytorycznie i przekazać swoją wiedzę i doświadczenie, mimo że jak powiedziałem,  mam kłopoty zdrowotne.

* Czyli  wzmocnienia, których dokonano w MKS Ciechanów  to za mało, aby odgrywać jakąś znacząco rolę w lidze?
-  Za mało.   W  MKS Mława mają trzech zawodników w obronie, którzy grali w drugiej lidze. Dwóch w pomocy, którzy  występowali również  w co najmniej w drugiej lidze. A Walczak jest król strzelców trzeciej ligi. A więc dobra gra tego zespołu nie wzięła się z niczego.  Również taki  Płońsk  mnie zaskoczył ilością wzmocnień przed sezonem. No  bo przecież w tej chwili Wojciech Bluszcz jest zawodnikiem na poziomie pierwszoligowym.

* Mamy dwa oblicza zespołu MKS. W meczach u siebie potrafią grać  jak równy z równym z każdym zespołem. A w meczach wyjazdowych ponoszą  wysokie porażki. Obserwował pan drużynę na meczu  w Radzyminie, czy zna pan może powód takiej postawy drużyny w meczach na obcych boiskach?
- Ja myślę, że  nie pamiętają o pewnej sprawie. Chcą grać na wyjeździe tak jak u siebie,  a tak się nie da.  Potrzeba trochę więcej taktyki i może uda się nam to przeskoczyć.


Cały wywiad w numerze 43 TC z 21 października 2008 r.

autor: Arkadiusz Dubikowski

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz