Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 21 lutego 2020


„Handlarz cudów”: Po Pomiechówku kręcili w Pułtusku

29.10.2008 10:00:00

Na ul. Świętojańskiej i Kotlarskiej oraz przed dworcem PKS w Pułtusku 22 października można było zobaczyć, jak powstają zdjęcia do nowego filmu z udziałem Borysa Szyca pt.: „Handlarz cudów”.

„Handlarz cudów” to niezwykła historia przyjaźni dwójki dagestańskich dzieci (branych za Czeczenów): 10-letniego Hasima i 13-letniej Ulriki, oraz wyleczonego alkoholika, mieszkańca jednego z małych miast wschodniej Polski i ich nielegalnej podróży przez Europę, od wschodniej granicy Polski aż do południowej Francji. Dzieci są półsierotami, w wyniku wojny straciły dom.  Podczas ucieczki z obozu uchodźców ich opiekun został zatrzymany przez Straż Graniczną, im udało się uciec. Mają nadzieję przedostać się do Francji, gdzie przebywa ich ojciec.
Wyleczonego alkoholika Stefana, pomagającego uzależnionym, którego los splata się z losem małych uchodźców, gra Borys Szyc. W role dagestańskich dzieci wcielili się Rosjanie  Sofia Mietielica i Roman Gonczuk. Partnerują im Joanna Szczepkowska i Mariusz Benoit. Reżyseruje i produkuje duet znany z produkcji wideoklipów: Bolesław Pawica i Jarosław Szoda, jeden z najlepszych polskich operatorów. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska S.A oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej, inwestorem Performance Marketing Group.
Produkcja ruszyła 3 października w Pomiechówku. Pierwsze ujęcia powstały m.in. na łąkach nad Wkrą. Trzy tygodnie później ekipa zawitała do miasta nad Narwią, a na Świętojańskiej i odchodzącej od niej Kotlarskiej, a później przy dworcu PKS, pojawiły się samochody filmowców i  kamery. Ci, którzy mieli więcej szczęścia, mogli zobaczyć znanego m.in. z serialu „Oficer” Borysa Szyca.

TC nr 44 z 28 października 2008 r.

autor: IZABELA KOBA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz