Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Szpital w Przasnyszu najwyżej w rankingu

30.10.2008 10:00:00

Trzy placówki z naszego regionu – w Przasnyszu, Makowie Mazowieckim i Ciechanowie - znalazły się na liście stu najlepszych wielospecjalistycznych szpitali – tegorocznego rankingu przygotowanego przez „Rzeczpospolitą”.

Szpital w Przasnyszu wypadł na naszym terenie zdecydowanie najlepiej. Zajął 31 miejsce, uzyskując 788,6 pkt. Tuż za nim znalazł się w rankingu znany w całym kraju Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie.

Wynik przasnyskiego szpitala nie jest przypadkowy. W ubiegłym roku otrzymał on zbliżoną liczbę punktów. Wysoko oceniono go zwłaszcza za opiekę medyczną (335,15 pkt) i zarządzanie (279,26 pkt), ponad 174 pkt przyznano za jakość opieki.

Na 72 miejscu znalazł się szpital w Makowie Mazowieckim, który otrzymał 737,53 pkt. Opiece medycznej w tej placówce przyznano 255,36 pkt, za jakość obsługi szpital otrzymał ok. 228 pkt, a za zarządzanie – ponad 254 pkt. Szpital zyskał kilkadziesiąt punktów m.in. dzięki certyfikatom jakości oraz dobrej ocenie za załatwianie skarg. Przypomnijmy - obie placówki, w Przasnyszu i Makowie, mają status szpitali powiatowych.

Ubiegłoroczny wynik punktowy zdecydowanie poprawił Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, dzięki czemu wskoczył na 85 miejsce w rankingu. Z tej czwórki szpital ten zdobył najmniej punktów w kategorii „zarządzanie” – jedynie ok. 235 pkt. Spośród setki szpitali, która znalazła się w rankingu, był to najsłabszy wynik. Dla porównania – najlepiej oceniana za zarządzanie szpitale otrzymywały 315-320 pkt. Ciechanowski szpital doceniono za opiekę medyczną (ok. 322 pkt), słabiej wypadła zaś jakość opieki nad pacjentami (ponad 166 pkt).

O miejsce w rankingu „Rz” od kilku lat rywalizuje 260 szpitali z całego kraju.

Więcej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz