Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 16 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. M.Barwicka
fot. M.Barwicka

Radni nie chcą prywatyzacji Konstancina- Zdrój

31.10.2008 09:50:35

- Ratujmy to, co polskie - apelował podczas obrad sejmiku województwa marszałek Adam Struzik (PSL). Chodzi o Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Decyzję o jego prywatyzacji podjął minister skarbu. Placówka może trafić w prywatne ręce. A to łakomy kąsek dla deweloperów.

Uzdrowisko ma ponad 90 lat. Spółka Konstancin- Zdrój powstała z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego Uzdrowisko-Konstancin. Należy do niej słynna tężnia solankowa oraz szereg atrakcyjnie położonych nieruchomości, m.in. hotel i restauracja Konstancja czy szpital uzdrowiskowy Fraszka urządzony w dawnej willi rodziny Wedlów. Spółka świadczy usługi lecznicze i rehabilitacyjne.
- To jedyne takie uzdrowisko na całym Mazowszu – przypomina marszałek Struzik.
- Nie chcemy pozwolić, aby przejęła je prywatna firma – dodaje Marek Miesztalski, skarbnik województwa. – W Konstancinie działa wojewódzki szpital (centrum rehabilitacji STOCER ), w którym leczy się m.in. poważne urazy kręgosłupa. Jeśli mielibyśmy tam jeszcze infrastrukturę uzdrowiskową, moglibyśmy stworzyć ośrodek na miarę europejską. Dlatego to my powinniśmy przejąć spółkę spółkę Konstancin- Zdrój – przekonuje.
Prywatyzacja tej spółki budzi wśród mieszkańców Konstancina- Jeziorny, jak i samorządowców obawy co do losu nieruchomości wchodzących w skład uzdrowiska.
Samorząd już w tej chwili przeznacza środki własne i europejskie na ochronę uzdrowiskowego charakteru Konstancina i rozwój jego infrastruktury. Na liście kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego znajduje się między innymi rozbudowa i modernizacja infrastruktury uzdrowiskowej Konstancina – Zdrój. Baseny solankowe i nowoczesny zakład przyrodoleczniczy mają kosztować 50 mln zł.Więcej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.

autor: MAŁGORZATA BARWICKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz