Tygodnik Ciechanowski

Środa, 17 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. TC
fot. TC

Akcja ZNICZ '2008

31.10.2008 10:36:21

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, 31 października rozpoczęła się Akcja „Znicz 2008”. Działania policji, służb drogowych i miejskich potrwają do 2 listopada r.

Akcja związana jest ze wzmożonym i uciążliwym ruchem na drogach, a szczególnie w rejonach cmentarzy, dworców komunikacyjnych, czy na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miejscowości.

W roku ubiegłym w okresie od 31.10-04.11 na Mazowszu doszło do 72 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 9 osób, 87 zostało rannych zatrzymano 151 nietrzeźwych kierujących. Na terenie działania KMP Radom doszło do 12 wypadków, w których 13 osób zostało rannych. Doszło do 58 kolizji, policjanci zatrzymali 15 nietrzeźwych kierujących. Na szczęście w wypadkach nikt nie zginął. Dlatego funkcjonariusze drogówki przypominają podstawowe zasady zachowania się kierowców podróżujących w tym czasie po polskich drogach:

 -     Należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

-     Sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę. W tych dniach dyżury pełnią wytypowane stacje diagnostyczne.

-     Szczególną uwagę zwracać na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu. Stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

 Policja prosi o korzystanie ze specjalnych linii autobusowych, które specjalnie wyznaczonymi drogami najszybciej dowiozą nas w rejon cmentarza. Jeżeli ktoś zdecyduje się na jazdę własnym samochodem powinien korzystać tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiać w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierać ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść. 

Wszystkie służby w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze, pomogą bezpiecznie wrócić do domu. Liczymy jednocześnie na Państwa zrozumienie i pomoc.

autor: KWP

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz