Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

W Ciechanowie będzie więcej taksówek

31.10.2008 13:32:14

Obradująca 30 listopada Rada Miejska Ciechanowa postanowiła, że w 2009 r. prezydent może wydać 5 nowych licencji na „wykonywanie transportu drogowego taksówką”. Uchwała w tej sprawie nie została podjęta jednomyślnie.

Obecnie w mieście zarejestrowanych jest 47 taksówek. W latach 2003 – 2008 wydawano rocznie – w zależności od okresu – od 0 do 5 licencji na świadczenie tego rodzaju usług.
Jak przed głosowaniem w tej sprawie tłumaczył wiceprezydent Cezary Chodkowski, nie przyjęcie uchwały przygotowanej w ratuszu sprawiłoby, że w 2009 r. trzeba byłoby odmawiać wydania licencji osobom, które zamierzają prowadzić działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób taksówkami. To zaś w istotny sposób ograniczy swobodę podejmowania działalności gospodarczej.  
„Mając na uwadze interesy konsumentów, interesy taksówkarzy, a także interes osób zamierzających świadczyć usługi taxi, uważam, że liczba 5 nowych licencji przewidzianych do wydania w 2009 r. jest liczbą racjonalną” — napisał w uzasadnieniu do projektu uchwały wiceprezydent Chodkowski.  
Pozytywnie do propozycji Urzędu Miasta ustosunkował się Powiatowy Rzecznik Konsumentów Stanisław Wikliński. W jego opinii proponowany limit nowych licencji „zabezpiecza interes” zarówno taksówkarzy jak i ich klientów.
Negatywnie o propozycji ratusza wypowiedziało się natomiast Zrzeszenie Transportu Prywatnego w Ciechanowie. W opinii tej organizacji, liczba taxi w Ciechanowie jest wystarczająca i nie powinna być zwiększana. Uważa ona, że wstrzymanie wydawania licencji w 2009 r., nie wpłynie negatywnie na interesy klientów (głównie mieszkańców Ciechanowa).

Więcej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.

autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz