Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kolejna ofiara oszustwa

29.10.2008 09:31:23

Złodzieje stają się coraz bardziej przebiegli. Pisaliśmy już o przypadkach podszywania się oszustów pod wnuczków czy pracowników różnych instytucji. We wtorek, 20 października dokonano kradzieży metodą „na znajomego”. Poszkodowaną jest 51-letnia płońszczanka, która straciła 17 tys. zł.

Tym razem oszust podszył się pod znajomego. Musiał być przekonujący, bo namówił kobietę do tego, żeby pożyczyła mu 17 tys. zł. Sam rzekomo nie mógł przyjść po ich odbiór. Poszkodowana pobrała w banku taką kwotę i przekazała ją przy ul. Zduńskiej nieznanej, młodej kobiecie – przysłanej przez rzekomego znajomego.
- Oszustka współpracująca z mężczyzną miała ok. 25 lat, mierzyła jakieś 160 cm, była szczupła i miała ciemne włosy – opowiada rzecznik płońskiej policji.
Łatwo się domyślić, jak skończyła się ta historia. Poszkodowana po powrocie do domu uświadomiła sobie, że coś jest nie tak. Zadzwoniła do znajomego, który miał otrzymać od niej pożyczkę, a ten poinformował ją, że to nie on do niej dzwonił. 
Szansę na odzyskanie pieniędzy płońszczanka ma niewielką. Sprawca dzwonił o niej z telefonu komórkowego, który miał zastrzeżony numer. Prawdopodobnie był to telefon na kartę, której oszust w każdej chwili mógł się pozbyć.Wiecej w TC nr 45 z 4 listopada 2008 r.


autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz