Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 17 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. A,Zawadzki
fot. A,Zawadzki

Nasielsk: Młodzi siłacze-wyciskacze

02.11.2008 08:27:15

Nasielsk był już po raz drugi w tym roku miejscem ogólnopolskich zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem walczyli w miejskiej hali sportowej juniorzy. A stawka była wysoka, bo mistrzostwo Polski w kategorii juniorów do lat 20 i 23. Zawody rozgrywano w klasyfikacji indywidualnej, drużynowej i open.

Na dwa dni do Nasielska przyjechało prawie dwustu najlepszych juniorów i juniorek z całej Polski. Na najlepszych czekało 131 medali, 30 pucharów, 252 dyplomy. Przygotowano też nagrody rzeczowe. Uczestników imprezy zakwaterowano w miejscowym hotelu, a także w okolicznych internatach i gospodarstwach agroturystycznych.


Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Pobito wiele rekordów życiowych, a nawet rekordów Polski. A zbliżają się już one do rekordowych wyników uzyskiwanych przez seniorów. I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie tych mistrzostw. Do głosu dochodzi nowe pokolenie mistrzów.  Świadczy o tym to, że w wielu kategoriach wagowych wśród juniorów i juniorek do lat 23 medale zdobyli medaliści startujący w kategorii do lat 20. Niespodzianką i atrakcją imprezy był pokaz fitness gimnastycznego w wykonaniu reprezentantki Polski w tej konkurencji Justyny Jedikowskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego.


W mistrzostwach nie zabrakło również siłaczy z ziemi ciechanowskiej. Najsilniejsi, ale już seniorzy, wystąpili w innej roli. Pełnili funkcje organizacyjne. Prezes Dariusz Wdowiński (310kg) odpowiadał za całość imprezy. Jego młodszy, ale równie silny kolega z klubu Power 2005, a mieszkający w Ciechanowie, Robert Komorowski, tym razem pełnił funkcję sędziego. W podobnej roli wystąpił Krzysztof Wdowiński.


W zawodach  wystąpiły dwa nasielskie kluby: Power 2005 i Spartakus oraz Grom Przasnysz.
Więcej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.


autor: ANDRZEJ ZAWADZKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz