Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 13 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. M.Maik
fot. M.Maik

Bokser na koksie?

02.11.2008 15:12:56

Kibiców i fanów boksu, i to nie tylko w Płońsku, z pewnością poraziła informacja, która lotem błyskawicy rozeszła się po mieście w środę, 29 października.

Polski Związek Bokserski poinformował tego dnia oficjalnie o dwuletnim zawieszeniu jednego z najbardziej utalentowanych ostatnio pięściarzy z braterskiego duetu bokserskiego. Decyzją Wydziału Wychowania i Dyscypliny PZB 18 października 2008 r. zawodnik Budowlani Inżynieria Płońsk, Patryk Brzeski, został ukarany karą dwuletniej dyskwalifikacji w prawach zawodnika, za stosowanie niedozwolonych środków. Okres dyskwalifikacji obejmuje dwa lata od chwili zaistnienia czynu, tj. od 9 sierpnia br. do  8 sierpnia 2010 r.
Jest to niewątpliwie  przykre doświadczenie i bolesna szkoła życia dla tego młodego chłopaka. Był brany pod uwagę przy ustalaniu kadry narodowej na tak  prestiżową imprezę, jak mistrzostwa świata  młodzieżowców w Meksyku. Pojechał nawet na obóz szkoleniowy do Zakopanego. Już prawie zapomniał o złamanym kciuku na turnieju „Czarne Diamenty”, o operacji i długiej rehabilitacji.  Właśnie w Zakopanem wraz z innymi bokserami został poddany antydopingowej kontroli. Wynik wykazał u 17-latka stosowanie niedozwolonego sterydu o nazwie stanazolol, a ten specyfik znajduje się na zakazanej liście. Sam bokser zapewnia, że nie brał niczego oprócz ogólnie dostępnych i powszechnie stosowanych odżywek, i jest zaskoczony wynikiem  kontroli.

Więcej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.

autor: MARTA MAIK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz