Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Zakończyła się Akcja ZNICZ '2008

03.11.2008 13:00:00

Dziś o północy zakończyła się prowadzona od 31 października policyjna Akcja Znicz '2008. Od piątku do niedzieli wieczór na drogach Mazowsza doszło do 28 wypadków, w których rannych zostało 29 osób, a 4 zginęły na miejscu.

Policjanci zatrzymali 157 pijanych kierowców, odnotowali 205 kolizji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku mazowieccy policjanci już od piątku prowadzili policyjną akcję „Znicz”. Dbali o bezpieczeństwo tych, którzy wyruszyli nieraz w długą drogę, aby dotrzeć do grobów najbliższych. Kilkuset funkcjonariuszy prewencji i „drogówki” obecnych było na ulicach miast i w rejonie cmentarzy. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z pracownikami służb miejskich w tych newralgicznych miejscach kierowali ruchem. Na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierujących. W policyjnych działaniach wykorzystano również policyjny śmigłowiec, z którego policjanci monitorowali sytuację w okolicach cmentarzy.

Od momentu rozpoczęcia działań na mazowieckich drogach doszło do 28 wypadków, w których 29 osób zostało rannych. Niestety nie obyło się bez ofiar. 4 osóby w wyniku wypadków poniosły śmierć. Najczęstszą przyczyną tych tragedii była brawura kierowców i alkohol. Mimo licznych apeli wciąż wielu kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. W trakcie kontroli drogowych mazowieccy policjanci zatrzymali 157 nietrzeźwych kierowców.

autor: KWP

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz