Tygodnik Ciechanowski

Środa, 20 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. M.Maik
fot. M.Maik

Płońsk: Otwarto stację dializ

04.11.2008 10:58:18

Pacjenci z powiatu płońskiego, pułtuskiego, nowodworskiego i płockiego będą się leczyć w nowootwartym centrum dializ MCD w Płońsku.

Piękna poczekalnia, przebieralnie, łazienki, dziesięć nowoczesnych aparatów do dializ oraz nowe, wygodne łóżka-fotele w sali głównej. Pod sufitem zainstalowane  telewizory – po jednym na dwa stanowiska - wyposażone w zestawy słuchawkowe, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać – to wszystko czeka na pacjentów w nowej stacji dializ w Płońsku, przy ul. Sienkiewicza 7. Dla setek osób, które dotychczas musiały dojeżdżać na dializy do Ciechanowa, czy Warszawy, spełniło się wreszcie długo oczekiwane marzenie.


Płońska stacja będzie pracować w systemie dwuzmianowym.


– Jeśli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy także zmianę trzecią – informuje pielęgniarka oddziałowa Luiza Bugajewska. - Jeśli komuś do nas bliżej na przykład z północnych rejonów Warszawy, to także może korzystać z naszych usług. Najważniejsze, że dla wielu osób z powiatów płońskiego, pułtuskiego, nowodworskiego i płockiego skończą się uciążliwe dojazdy do innych miast, bo to właśnie  głównie z myślą o nich powstała ta placówka – dodaje.


Poza stacją będzie funkcjonowała też poradnia nefrologiczna.


Międzynarodowe Centrum Dializ ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dlatego żaden z pacjentów nie ponosi żadnych kosztów związanych z zabiegami. Także dowóz do centrum oraz odwiezienie do domu jest objęte kontraktem. Ponadto każda z osób korzystających z usług płońskiej stacji otrzyma darmowy posiłek. Przed budynkiem wybudowano oddzielny parking dla pacjentów, w trakcie jest jeszcze budowa oddzielnej drogi dojazdowej, która da możliwość dojazdu poza terenem szpitala.
TC nr 46 z 11 listopada 2008 r.

autor: MARTA MAIK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz