Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Sejmik za transplantacją

04.11.2008 13:01:56

Mazowieccy radni przyjęli stanowisko, w którym wyrazili poparcie dla uchwały Sejmu w sprawie akceptacji transplantacji jako metody leczenia, zachęcającej do oddawania narządów w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

- Liczba transplantacji w 2007 roku spadła aż o 45 proc. w porównaniu z rokiem 2006 – apelowała radna Urszula Uranowska-Muszyńska.
Samorząd Mazowsza postanowił włączyć się do akcji edukacyjnej, promującej tę ideę. Już w 2007 roku przeznaczono 15 tys. zł na kampanię „Miej serce dla innych”, podczas której organizowane były debaty z udziałem specjalistów, publikowane artykuły na temat różnych aspektów transplantologii, a także wydrukowano karty z deklaracją woli potencjalnego dawcy.Więcej w numerze 45 TC z 4 listopada 2008 r.

autor: MAŁGORZATA BARWICKA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...

  • Europejskie Dni Pracodawców w Żurominie

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Smutne pożegnanie piłkarskiej jesieni

    Fot.RM Zobacz galerie...