Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 13 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. M.Maik
fot. M.Maik

Dawid i Artur: Kolejne bokserskie rodzeństwo

05.11.2008 11:13:26

Wszystko wskazuje na to, że Budowlani Inżynieria Płońsk wychowali sobie kolejne rodzeństwo z pięściarskim talentem. Są nim 17-letni Dawid Rostek i jego 14-letni brat Artur.

W ostatni weekend października starszy z braci (na zdjęciu), po zakwalifikowaniu się w drodze eliminacji, brał udział w międzynarodowych mistrzostwach Warszawy juniorów. Podopieczny Waldemara Wróblewskiego w finale zmierzył się z Kamilem Trusiewiczem, zawodnikiem Hetmana Białystok.
- Mimo, że był dobry,nieznacznie przegrał. Dwie z czterech rund  rozstrzygnął na swoją korzyść, dwie kolejne to przewaga rywala i po ostatecznej ocenie sędziów, jego zwycięstwo- mówi trener Wróblewski. Dawid  został jednak wicemistrzem Warszawy, a więc jest to już znaczne osiągnięcie.
Niewiele odstaje od Dawida jego 14- letni brat Artur.
W zorganizowanych w Lublinie pod koniec października międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików (rocznik 1994) , co prawda przegrał swoją najważniejszą walkę, ale mimo to pokazał klasę i talent. Do turnieju chłopak awansował po eliminacjach w okręgu warszawskim. W Lublinie też szło mu nieźle.
Chłopak Został zauważony i doceniony przez Fundację Dariusza Michalczewskiego ,,Równe Szanse", która teraz będzie co miesiąc wspierać finansowo w formie stypendium.Więcej w numerze 46 TC z 4 listopada 2008 r.


autor: MARTA MAIK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz