Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Mława: Strajk okupacyjny w Dong Yang

05.11.2008 13:00:00

120 zwolnionych pracowników mławskiej firmy Dong Yang weszło 5 listopada o 9.20 na teren firmy i rozpoczęło bezterminowy strajk okupacyjny.
Według Zarządu doszło do czynnej napaści na pracowników ochrony, strajkujący zaprzeczają. Jedynym postulatem protestujących jest przywrócenie do pracy.
Na czele komitetu strajkowego stanął Bartłomiej Polak.
 Więcej w numerze 46 TC z 11 listopada

autor: WH

Komentarze Internautów (7)dodaj komentarz

 • widzący wszystko, 2008-11-06 14:26:34
  Mława: Strajk okupacyjny w Dong Yang
  Zarząd Dong Yang najwyrazniej nie wie czym jest napasc a co do niej to ochrona moim zdaniem jest tak dobrze przeszkolona ze garstka ludzi nie powinna stanowic dla nich problemu , lub poprostu uwzaja swoja ochrone za atrape która ma odstraszac szkodniki jak wiedza wszyscy o Dong Yang nigdy nie doszlo do jakich kolwiek incydentów opisanych w prasie wiec moim zdaniem ochrona spelnia swoje wymogi poprostu oni równiez maja dosć dyktatury mieszkańców Korei w tym zakładzie oraz miescie wszyscy dobrze wiemy czysta kpina to miasto to tylko i wyłacznie Mława z której mieszkańcy bywaja dumni jednak ta dume okrywa mgła nienawistnych i żle zachowujacych sie koreańskich pracowników ... to oni pozbawiaa nas tego co niegdyś nazywaliśmy duma , teraz mamy wstyd że wielu z pośród mieszkańców tego miasta tam pracuje. kazdy wie że strajk w Dong Yang ma swoje cele i jest słuszny tylko ludzie którzy pracuja w innych spółkach a chodzi mi o LG, SANGEUM czy jak to sie tam zwie oraz FINALTECH boją sie utraty pracy i nie wypowiadają swojego zdania na ten temat.
 • Robek, 2008-11-06 14:35:33
  To szzukajcie pracy u Mławian
  Po co pchacie się do pracy do Koreańczyków? Poco pracownicy Dong Yang walczą o powrót do pracy w koreańskiej firmie? Po co godziliście się kiedyś na przyjęcie koreańskich firm do miasta? Trzeba było zostać ze swoją dumą bez Koreańczyków.
 • Mławianin, 2008-11-08 12:24:26
  Kto przyjmie 45 - 50 latka?
  Duża cześć osób pracujacych tam to ludzie w wieku przed emerytalnym zapewnij im prace a gwarantuje ze odejda ... to nie takie proste jak sie wydaje wielu z nich pracuje tam od czasow Unitry i znaja się na tym co robią . Jak twiom zdaniem mieli by szukac pracy u Młwian ? mława potrzebóje młodych ludzi jak to już niegdyś usłyszałem ... ale co śmieszne ich jest tu coraz mniej ...
 • łachuciarka, 2008-11-08 21:47:33
  Dong Yang nie taki straszny jak go malują
  Pracuje w firmie telekolor i ostatnio byliśmy oddelegowani do Dong Yanga by uzupełnić linie za brakujących ludzi i powiem szczerze dziwi mnie postawa ludzi strajkujących bo wcale tam nie ma obozu pracy. Byłam tam dwa dni ale wcale tak tragicznie nie jest bo w porównaniu z LG to jest zabawa. Linia może nie szła tak jak zawsze bo ludzie ktorzy nie strajkowali mówili ze zwyczajnie idzie ponad 200 szt ,a my w drugim dniu pracy robiliśmy już blisko 150 na godzinę i to bez spinania się. Mogę powiedzieć ze już pierwszego dnia chciałam tam zostać bo wolę siedzieć sobie i robić te 200 na godzine,niż stać w LG i czekać aż kogoś zabraknie na linii i mnie odeślą na linie gdzie robą 500 na godzinę i nikt Ci dobrze nie wytłumaczy co masz robić tylko ciągłe krzyki. Tu co mnie zdziwiło to zanim przyszli brygadziści nam wytłumaczyć co i jak to wszystko wytłumaczyły panie które nie strajkowały. A co do strajkujących to ludzie którzy wrócili do pracy mówili że jest więcej osób które chciałyby wrócić,ale boją się reakcji tłumu stojącego za bramą, podobno jedną panią nawet opluto. Przykre to.
 • strajkująca, 2008-11-10 11:50:28
  strajk
  Ja pracuje a raczej pracowałam w dong yang na lakierni i mnie to dopiero dziwi postawa ludzi któzy poszli do dong yanga na dwa dni pomijając sytuacje strajku i to ze akurat byli traktowani ulgowo to po dwóch dniach nie mozna twierdzic ze nie jest tak jak mówia ludzie pracujący cztery lata albo dziesięc lat .A co do tego oplucia to wierutne kłamstwo ludzie co wy z nas robicie potwory nikogo nie opluwalismy i nie będziemy opluwać .szanujemy decyzje każdego pracownika poszli lub chcą isc do pracy niech idą i pracują ale niech potem nie mówią jak to im zle. pozdrawiam.
 • pracująca, 2008-11-18 14:07:33
  do strajkującej
  co za bzdury opowiadasz twierdząc że "szanujemy decyzje każdego pracownika poszli lub chcą iść do pracy niech idą i pracują" przypomnij sobie jakie gwizdy i wyzwiska padały w naszą strunę kiedy ktoś z pracujących wchodził lub wychodził z budynku, kto nas nazywał pałami, żółtymi kur...., sprzedawczykami itd. Nikt inny tylko Wy wszyscy którzy strajkujecie lub strajkowaliście!
 • łachuciarka, 2008-11-19 23:28:43
  do strajkującej
  Pracuje u łachuta bo nigdzie indziej nie chcieli mnie przyjąć bo mam grupę,a to że w Dong Yangu mi się podobało będę mówiła wszędzie bo pomimo że przyszłam z grupą której nikt nigdzie nie chce to potraktowano nas z szacunkiem i zrozumieniem nawet te osoby które początkowo solidaryzując się ze strajkującymi niechętnie przyszły do pracy. A osoby które narzekają gorąco zapraszam na tydzień pracy w LG gdzie nawet ciepłej wody nie ma w toalecie, nie wspominając o mydle.