Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 25 czerwca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. A.Melnicka
fot. A.Melnicka

Znalazł i oddał ponad sto tysięcy złotych

07.11.2008 15:00:00

Rafał Przewłocki jest bohaterem ostatnich tygodni. I choć nie dokonał czynu wielkiego, a jedynie zachował się przyzwoicie i zgodnie z prawem, to co zrobił postrzegane jest przez kolegów i mieszkańców jak coś niebywałego.

Na początku października w okolicy Żabina Kaniewskiego, na drodze Maków - Ciechanów doszło do wypadku. Kierujący samochodem osobowym obywatel litewski stracił panowanie nad kierownicą i dachując zatrzymał się na  przyległym do jezdni polu. Z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Makowie gdzie przebywa do dziś na oddziale intensywnej opieki medycznej.
Wypadek widział młody mieszkaniec Żabina, Rafał Przewłocki.

– To było przed szóstą wieczorem wyjeżdżałem właśnie do kolegi. Zobaczyłem jak samochód koziołkuje na polu. Razem z sąsiadem, który też to widział pobiegliśmy tam. Sąsiadka dzwoniła w tym czasie po pogotowie. W samochodzie był mężczyzna. Otworzyliśmy drzwi i chcieliśmy go wyciągnąć. Chyba był nieprzytomny, bo nie reagował na nic choć miał otwarte oczy – opowiada o zdarzeniu Rafał.
W dwie godziny po wypadku, około dwudziestej Rafał z kolegą wybrali się na miejsce zdarzenia jeszcze raz. Szli przez pole. Obok drzewa, kilka metrów od wywróconego samochodu  Rafał kopnął przypadkowo leżący na ziemi przedmiot Schylił się i podniósł torebkę.

– Zajrzeliśmy do środka, była wypchana pieniędzmi, banknotami euro. W pierwszej chwili pomyślałem, ale będę bogaty – nie ukrywa swoich emocji chłopiec. W torebce było 32 tysiące euro.
Po powrocie do domu  powiedział o wszystkim rodzicom. Ojciec powiadomił policję. Stamtąd pieniądze trafiły do rąk żony rannego kierowcy.
Postawę chłopca doceniają policjanci, a w szkole traktowany jest jak bohater.

Wiecej w 46 numerze TC z 11 listopada 2008 r.

autor: ALINA MELNICKA

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • elwirazie, 2008-11-12 14:52:43
    brawo
    mało jest chyba takich ludzi którzy postąpili jak RAFAŁ -UCZCIWYCH