Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 13 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Dzienniki szkolne dostępne w internecie

12.11.2008 09:01:32

Rodzice dzieci chodzących do Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Ciechanowie mają możliwość stałego zaglądania do dzienników szkolnych. Dzięki temu, nawet w nocy i przebywając na innym kontynencie, mogą dowiedzieć się, jakie oceny i za co otrzymały ich dzieci, a także kiedy nie były obecne w szkole.

Możliwości te stworzyło rodzicom podpisanie przez dyrekcję MZS nr 1 umowy z mającą swą siedzibę na Mazurach firmą Librus, która zajmuje się sprzedażą programów komputerowych umożliwiających prowadzenie elektronicznych dzienników szkolnych.

- Ponieważ nie wszystkie dzieci i nie zawsze wszystko mówią rodzicom o swych postępach w nauce, a znaczny odsetek dorosłych z różnych przyczyn nie przychodzi na wywiadówki, postanowiliśmy zastanowić się nad wprowadzeniem dzienników elektronicznych. W drugim semestrze roku szkolnego 2007/2008, przeprowadziliśmy z rodzicami na zebraniach szkolnych konsultacje w tej sprawie. Ponieważ ponad połowa rodziców wyraziła zainteresowanie taką formą otrzymywania informacji o swoich dzieciach, przed rozpoczęciem obecnego roku szkolnego, podpisaliśmy z firmą Librus umowę na prowadzenie dzienników elektronicznych – tłumaczy Elżbieta Wodzyńska, pełniąca obecnie obowiązki dyrektora MZS nr 1.

Dzienniki elektroniczne prowadzone są dla uczniów wszystkich klas gimnazjum i uczniów klas IV – VI podstawówki. Rodzice dzieci z klas I – III mają bowiem lepszy i częstszy kontakt z nauczycielami swych pociech, a same dzieci są na nieco innych zasadach oceniane przez nauczycieli niż ich starsze koleżanki i koledzy.


Poza oglądaniem stopni otrzymywanych przez swe dzieci (tylko przez nie) i obecności na lekcjach, rodzice mogą kontaktować się z nauczycielami drogą elektroniczną i usprawiedliwiać swym dzieciom nieobecności na lekcjach. Mogą również otrzymywać ze szkoły informacje o wywiadówkach i innych szkolnych imprezach.  

Na zdjęciu:
Dyrektor Elżbieta Wodzyńska w każdej chwili może sprawdzić, ilu uczniów nie bierze udział w szkolnych lekcjach 

Więcej w numerze 46 TC z 11 listopada br.

autor: KRZYSZTOF KOWALSKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz