Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 14 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. B.Prus
fot. B.Prus

Płońsk: Pamięci tych, którzy odeszli...

14.11.2008 10:31:52

W niedzielę 16 listopada, o godzinie 16.00, odbędą się w Płońsku tradycyjnie już organizowane w listopadzie Zaduszki Muzyczne Pomysłodawczynią cyklicznych już koncertów jest Marzena Kunicka, założycielka Szkoły Muzyki i Tańca Nutka.

Uroczystość oprawiona w piękne widowisko muzyczne ma za zadanie przybliżyć sylwetki tych , którym należy się pamięć. Przygotowania zaczynają się już we wrześniu, z początkiem roku szkolnego.

Zaduszki są koncertem otwartym i coraz więcej osób włącza się do projektu. W tym roku do organizatorów, czyli Miejskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku, dołączyła Szkoła Specjalna. Po raz pierwszy wszystko będzie grane na żywo. Przygotowano też niespodziankę muzyczną.

Poprzednie „Zaduszki Muzyczne” zorganizowano w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła. W tym roku odbędą się w kościele pod wezwaniem M. Kolbe.

Jak poinformował Artur Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, koncertowi wspomnień towarzyszyć będzie wystawa „Szlak Katyński” przygotowana przez MCK z pomocą dowództwa wojsk lądowych w hołdzie mieszkańcom Płońska pomordowanym w Katyniu.

 

autor: MARTA MAIK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz