Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Nasielsk: Policjanci uratowali mu życie

18.11.2008 12:11:29

Gdyby nie szybka interwencja policjantów z Nasielska nie wiadomo jak zakończyłaby się historia 23-letniego Łukasza M., którego policjanci znaleźli na klatce schodowej jednego z bloków. Chwilę wcześniej chłopak najprawdopodobniej wstrzyknął sobie heroinę. Potrzebował natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Podczas patrolu policjanci z Nasielska weszli do bloku, gdzie zdarza się, że na klatce schodowej gromadzi się młodzież. Tym razem zastali jednego mężczyznę, który na widok mundurów próbował coś schować. Jak się okazało Łukasz M. miał przy sobie strzykawkę, igłę i wacik nasączony jakąś cieczą. Na pytanie policjantów, co tu robi i po co mu strzykawka odpowiedział, że przed chwilą zażył heroinę. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali 23-latka. Znalezione przedmioty zabezpieczono, które zostaną zbadane. Podczas wstępnego badania testerem narkotykowym w komisariacie stwierdzono na zabezpieczonym waciku śladowe ilości heroiny.

Zanim jednak Łukasz M. trafił do policyjnej celi, został przewieziony do pogotowia, gdzie zasłabł i udzielono mu pomocy. Ani policjanci, ani lekarze nie byli w stanie od razu ustalić, co mężczyzna zażył i jak jego organizm zareaguje na specyfik, dlatego też został przewieziony do szpitala.

Po hospitalizacji, gdy lekarze byli pewni, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo trafił z powrotem do komisariatu w Nasielsku. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych nasielscy dochodzeniowcy już postawili Łukaszowi M. zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających.

autor: KGP

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz