Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 17 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Archiwum
fot. Archiwum

Młodziutki piłkarz z Pensylwanii ma nasielskie korzenie

19.11.2008 11:18:51

Jakub Tomczyk, mieszkaniec Susquehanny w dalekiej Pensylwanii (USA), ma dopiero 7 lat, a już trafił na okładkę specjalnego wydania amerykańskiego pisma dla miłośników piłki nożnej „Soccer”.

Mały Kuba kocha piłkę nożną, trenuje ją od dwóch lat. W tymi roku został uznany za piłkarza roku w swojej kategorii wiekowej. W drużynach, w których występuje: w szkolnej i klubowej, gra na środku pomocy. Nie tylko rozpoczyna akcje i rozprowadza piłkę, ale jest też skutecznym egzekutorem. To niewątpliwy talent.
Kuba Tomczyk urodził się w Ameryce, ale jego dziadkowie pochodzą z gminy Nasielsk. On sam nie był jeszcze w Polsce. Ma jednak, obok amerykańskiego, także polskie obywatelstwo.
Ojciec chłopca, Andrzej Tomczyk (matka nie żyje, zginęła w wypadku samochodowym) stara się przybliżyć im kraj ich przodków i wskazać im te postacie i wydarzenia, które mogą w nich rozbudzić dumę z tego, że ich ojciec jest Polakiem. Dziadkowie Regina i Zenon Tomczykowie mieszkają od wielu lat w Legionowie. Pochodzą z gminy Nasielsk, dokładnie z Aleksandrowa i  Jaskółkowa. W Legionowie przyszedł na świat ich syn, Andrzej. Tu chodził do szkoły podstawowej nr 3. Szkołę średnią kończył w Warszawie. Później zamieszkał w Stanach Zjednoczonych.Więcej w numerze 47 TC z 18 listopada br.

autor: ZAW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz