Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 13 listopada 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. B.Prus
fot. B.Prus

Poszukiwania Joanny Casselius

02.12.2008 11:06:55

Malarka, grafik, ilustrator książek, uczennica jednego z najciekawszych polskich grafików Tadeusza Kulisiewicza Joanna Casselius przez najbliższych kilka tygodni prezentuje swoje nastrojowe pejzaże w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Od swego nauczyciela artystka przejęła delikatne, nieśmiałe spojrzenie na świat i subtelne jego wyrażanie. Pejzaże pokazane na wystawie to niedookreślone przestrzenie, w delikatnych tonacjach, budowane przy pomocy plamy, w których faktura kredki pastelowej dodaje im szczególnej głębi. Tego lirycznego wrażenia nie zmieniają inne prace artystki znajdujące się na wystawie, które przedstawiają dramatyczne obrazy nieba, kłębiących się chmur... Mówi ona o swej twórczości tak: jakaś przemożna siła każe mi poszukiwać, to jest ten motyw który do pracy mnie zmusza, szukam ciągle nowych wejść, czegoś czego nie mogę dotknąć, czego nie mogę nazwać, ale wiem że to jest.
W pędzącej codzienności, warto jest zatrzymać się choć na chwilę przy obrazach artystki, aby wejść do świata dawno zapomnianego, aby przypomnieć sobie chwile pełne emocji, kiedy wszystko było jeszcze tajemnicą i wszystkie drogi gdzieś prowadziły.Wicej w TC nr 49 z 2 grudnia br.

autor: BP

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz