Tygodnik Ciechanowski

Środa, 24 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Płońsku: Rada nie uchwaliła budżetu

20.12.2008 10:11:36

W mało świątecznej atmosferze przebiegała zorganizowana, 18 grudnia, sesja Rady Miejskiej w Płońsku poświęcona m.in. projektowi uchwalenia budżetu na 2009 r. Po kilku godzinach burzliwej dyskusji zdjęto tę sprawę z porządku obrad. Punktem zapalnym okazały się wydatki przewidziane na rozbudowę Urzędu Miejskiego w Płońsku.

O tym, że może dojść do nieoczekiwanego dla burmistrza obrotu sprawy zapowiadało się już podczas głosowania nad zmianami w budżecie 2008 roku. 12 radnych opowiedziało się przeciwko przyjęciu tego dokumentu. Takim samym stosunkiem głosów radni nie zgodzili się też na to, żeby część wydatków uznać za nie wygasające z upływem bieżącego roku budżetowego. Tym sposobem nie wyrazili zgody na przesunięcie 458 tys. zł na dokończenie rozbudowy siedziby Urzędu Miejskiego w Płońsku, 555 tys. zł na trwającą budowę sali sportowej przy SP nr 3 i 200 tys. zł na planowaną budowę budynku socjalnego. Nie poparli też wniosków dotyczących umieszczenia w tym wykazie wydatków Urzędu Miejskiego (zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania do naliczania opłat lokalnych oraz mebli do sali obsługi interesantów, na co łącznie przewidziano ok. 109 tys. zł) oraz 20 tys. zł na studium wykonalności rozbudowy Ośrodka w Goszczycach (latem organizowane są w nim kolonie dla dzieci).Więcej w numerze 53 TC z 30 grudnia br.Na zdjęciu:
Radny Lipczewski (pierwszy z prawej) przekonywał, że przetarg na dokończenie budowy Urzędu Miejskiego powinien zostać przez burmistrza unieważniony

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz