Tygodnik Ciechanowski

Środa, 24 kwietnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. E.Stangrodzka
fot. E.Stangrodzka

Jubileusz Muzeum Szlachty Mazowieckiej

31.12.2008 11:13:51

W Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie otwarta została wystawa: „Dobra uratowane, najciekawsze zabytki w 35 letniej działalności muzeum w Ciechanowie”. Wernisaż wystawy był akcentem jubileuszu powstania pierwszej stałej placówki muzealnej w mieście.

Fakt, że muzeum jest jednym z najmłodszych muzeów na Mazowszu, jak powiedziała witając licznie przybyłych gości dyrektor Hanna Długoszewska Nadratowska, pozwolił na podkreślenie roli tych osób, które przyczyniły się do jego powstania a później do rozwoju. Szczególne podziękowania skierowała do byłych i obecnych pracowników muzeum.
- Czy 35 lat, to dużo czy mało? – pytał wicedyrektor muzeum Jerzy Pełka, przybliżając historię kształtowania się ciechanowskiego muzealnictwa. - W życiu instytucji to niewiele, ale przez 35 lat muzeum się wpisało w historię kulturalną Ciechanowa i regionu. Nie były to jednak jedyne lata związane z muzealnictwem w naszym mieście. Pierwsze starania o utworzenie takiej placówki pojawiły się w Ciechanowie przecież pod koniec lat dwudziestych XX wieku. A i minione 35 lat obfitowało w bogatą historię, choćby tą związaną z zmianą siedzib czy nazw palcówki.

Więcej w numerze 53 TC z 30 grudnia br.

Na zdjęciu:

Od lewej: wiceprezydent Ewa Gładysz składa gratulacje na ręce dyrektorów muzeum Hanny Długoszewskiej Nadratowskiej Jerzego Pełki


autor: ES

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz