Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 21 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. M.Maik
fot. M.Maik

Modlin: Już widać nowy most…

02.12.2009 13:28:46

Stary, metalowy most kolejowy na Narwi w Modlinie już rozebrano i obecnie trwają prace związane z instalowaniem nowych jego elementów.

Decyzję o remoncie, który rozpoczął się w kwietniu b.r. podjęły Polskie Koleje Państwowe, w związku z modernizacją linii kolejowej na trasie E-65 Gdynia- Gdańsk- Warszawa.
Liczący wiele lat i pamiętający niejedno most stalowy na Narwi jest w fazie trwającego od wielu miesięcy remontu. Stara elementy zostały rozebrane i trafiły na złom. Rzeką zaś, na specjalnych barkach spławiano nowe, potężne, stalowe części. Obecnie trwa montaż nowej konstrukcji. Ruch na moście nadal prowadzony jest wahadłowo, bo od 25 marca wykorzystywany jest tylko jeden tor, ten znajdujący się pod mostem drogowym, którego remont nie dotyczy.
Modliński most kolejowy pobudowano w 1845 roku. Niektóre jego fragmenty pochodzą z mostu malborskiego i z mostu w Tczewie. Dlaczego ten liczący więc w niektórych częściach 164 lata most został w połowie rozebrany? Zgodnie z oceną ekspertów z politechniki szczecińskiej, nie przeszedł pozytywnie prób obciążenia i ze względów bezpieczeństwa należy zastąpić go nową konstrukcją. Prace związane z modernizacją tej trakcji potrwać mają do października 2010 roku.

TC 49 z 8 grudnia br.

autor: MM

Komentarze Internautów (6)dodaj komentarz

 • pasażer z Raciąża., 2009-12-14 22:50:18
  Coraz lepsze warunki do elektryfikacji
  linii kolejowej Nasielsk - Sierpc, bo szynobusem to w woły można szybciej .
 • L, 2009-12-15 09:18:14
  Gdzie lezy Modlin????
  Dlaczego posługujecie się nazwa miejscowości nie istniejącej od pół wieku?! Istnieje MODLIN STARY jako dzielnica/ osiedle w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • Magda, 2009-12-15 10:54:58
  Modlin
  A dlaczego pociąg zatrzymuje się na stacji Modlin, a nie Modlin Stary?
 • L, 2009-12-15 12:32:15
  Nazwa stacji powinna brzmieć Nowy Dwór Maz- Modlin
  Nazwa stacji powinna brzmieć Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin i miasto czyni w tym kierunku starania, bo to zafałszowanie sprawy. Ale takie sprawy PKP załatwia bardzo opornie. Jeszcze dłużej to trwało z nazwami stacji w Warszawie. Ale wszelkie adresy czy nazwy przystanków komunikacji miejskiej, czy tablice drogowe nie informuja o wjechaniu do Modlina tylko do Nowego Dworu Maz.
 • NDM, 2012-03-16 18:06:58
  Sołtys Modlina
  Wina tej opieszałości ze zmianą nazwy stacji nie leży po stronie PKP ponieważ oni już kilka pism wysłali do UM w NDM ale burmistrz Kowalski stwierdził, że nazwa nie zostanie zmieniona ponieważ jest historyczna i jest przeciwny tej zmianie. Historia historią ale należy iść do przodu i nie utrudniać ludziom życia lokalnym patriotyzmem jakim kieruje się pan Kowalski. Poza tym koszt wymiany tablic poniosłoby miasto z powodu zaniedbania tej sprawy gdy była modernizowana linia kolejowa. Winny jest UM w NDM i nikt inny a przez to wszystko połowa Polski myśli, że Modlin to odrębna miejscowość.
 • mazepa, 2012-07-24 14:14:07
  Modlin
  Okunin też jest nazwą historyczną - to stara miejscowość (obecnie nowodworskie osiedle), w której do końca XVIII wieku istniał kościół parafialny oraz cmentarz. W grudniu1806 w istniejącym do dziś domu spał cesarz Napoleon. Widać, że w przypadku Okunina burmistrz Kowalski stosuje inne kryteria...