Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 23 lutego 2020

Dziecięcym poradniom brakuje specjalistów

19.03.2010 12:48:36

W Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie zlikwidowane zostały cztery specjalistyczne poradnie dla dzieci. – Już od dłuższego czasu istniały one tylko na papierze. To efekt braku lekarzy specjalistów – tłumaczy Jacek Krzyśpiak, zastępca dyrektora ds. medycznych.

Ze struktury szpitala, decyzją Sejmiku Mazowieckiego, zniknęły poradnie dla dzieci: gastroenterologiczna, alergologiczna, urazowo-ortopedyczna i konsultacyjna szczepień.
- Poradnie te nie funkcjonowały już w 2009 r. Powodem był brak specjalistów. Poszukiwaliśmy ich na różne sposoby, ale nie przyniosło to efektów. Lekarzy dziecięcych tych specjalności brakuje w wielu placówkach – wyjaśnia Jacek Krzyśpiak.
Dodaje, że przypadków, gdy trzeba zbadać dzieci pod względem gastroenterologicznym, nie jest wiele. Część zadań poradni urazowo-ortopedycznej przejęła poradnia chirurgii dziecięcej, a dzieci z podejrzeniami alergicznymi mogą zgłaszać się do poradni Alergia-Med prowadzonej przez dr Świerczek.
Sprawdziliśmy na stronie NFZ. W kontraktach podpisanych na 2010 r. poradnia Alergia-Med, mieszcząca się w Ciechanowie przy ul. Ukośnej, jest obecnie jedyną, która na naszym terenie leczy dzieci z przypadkami alergii. Pacjenci ze skierowaniami do alergologa leczeni są bezpłatnie. Podobne placówki istnieją jeszcze w Dziekanowie Leśnym, Płocku, Sierpcu, Międzylesiu i oczywiście w Warszawie. 

TC nr 12 z 23 marca br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz