Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 20 sierpnia 2019

Szanowny Kandydacie zapoznaj się z cennikiem ogłoszeń wyborczych w ,,TC" i zaprezentuj swój program. Zapraszamy Państwa do biura ogłoszeń ,,TC", Ciechanów, ul. Ściegiennego 2, tel. 23 672 44 96, e-mail: ogloszenia@tc.ciechanow.com

Bliski koniec kolegiów nauczycielskich

11.11.2010 09:48:13

Działające w Ciechanowie Kolegium Nauczycielskie i Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych zostaną włączone do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

W czwartek, 18 listopada, „list intencyjny w sprawie zainicjowania działań na rzecz włączenia” obydwu placówek oświatowych w struktury uczelni podpisze marszałek województwa Adam Struzik i rektor PWSZ prof. Andrzej Kolasa. 
Organem prowadzącym dla obydwu placówek – kształcących nauczycieli wychowania fizycznego i nauczania początkowego oraz anglistów i germanistów - jest samorząd województwa mazowieckiego. On daje pieniądze na utrzymanie kolegiów i decyduje o wszystkich sprawach związanych z ich funkcjonowaniem.
I zapewne byłoby tak dalej, gdyby w listopadzie 2009 r. w ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym” nie pojawił się zapis, że do końca września 2015 r. przestaną być ważne porozumienia zawierane przez kolegia z uczelniami wyższymi w sprawie opieki naukowej.

Więcej w TC nr 46 z 16 listopada br.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • XXX, 2010-11-19 17:06:44
    KOLEGIUM
    to jest skandal co ci politycy wyrabiaja ze studentami w kazdej chiwili moga nas wywalic na bruk !!!