Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Ciechanów: Pożar przy ul. Świętochowskiego

24.11.2010 11:17:36

Dzisiaj w nocy około godziny 1:00 w mieszkaniu na poddaszu bloku wielorodzinnego w Ciechanowie przy ul. Świętochowskiego z nieustalonych przyczyn pojawił się ogień. Jak twierdzi rzecznik ciechanowskiej policji, ogień szybko rozprzestrzenił się na 1/3 bloku obejmując swym zasięgiem 1 piętro.

Z budynku ewakuowano wszystkich lokatorów. Pożar gasiło 7 zastępów straży pożarnej. Policjanci zatrzymali dwie osoby (27-letnią kobietę i 35-letniego mężczyznę) podejrzewanych o zaprószenie ognia. Nie byli trzeźwi, dzisiaj będą przesłuchani.
Straciliśmy to, na co pracowaliśmy przez całe życie – opowiadali lokatorzy. Jedna z mężczyzn, który miał opalone włosy, twierdzi że na krótko wrócił się do palącego budynku, żeby zabrać chociaż dokumenty.
- Wybiegłam w pidżamie. Zarzuciłam na siebie kurtkę – opowiadała jedna z kobiet. - A ja nawet nie zdążyłem założyć skarpetek – dorzucił mężczyzna.
Prowadzący akcję Krzysztof Kowalski opowiada, że strażacy skupili się na ratowaniu dalszej części budynku.
Kilkadziesiąt osób trzeba będzie zakwaterować tymczasowo w innych lokalach lub w hotelu, bo ta część obiektu nie nadaje się do użytkowania.
MOPS robi rozeznanie, co lokatorom będzie potrzebne. Szefowa placówki twierdzi, że gdy będzie taka potrzeba, zorganizowanie zostanie społeczna zbiórka.

Więcej na ten ostatni temat jutro, a cały reportaż – w najbliższym wydaniu TC

Zobacz zdjęcia

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz